Viessmanni soojuspump: kogu info ülevaatlikult

Nõustamise tellimine
Pildil on Viessmann Vitocal 200-G soojuspump maja seina ees.

Soojuspumbad on esimene valik neile, kes soovivad vähendada oma küttekulusid ja toota soojust keskkonnasäästlikumal viisil. Seda seetõttu, et soojuspumbaga küttesüsteemi kasutatav energia on keskkonnast pärit piiramatus koguses ja tasuta. Täielik küttesüsteem vajab ainult väikest kogust elektrit, et seda energiat saaks ära kasutada nii ajam kui ka pump. Soojuspump töötab sõltumatult fossiilsetest kütustest ja aitab aktiivselt kaasa CO2-heitmete vähendamisele ja kliimakaitsele.

Ülevaade soojuspumba eelistest

Maa, õhu, põhjavee või päikese vabalt kättesaadava energia tõhus kasutamine
Suurem sõltumatus fossiilsetest kütustest, nagu nafta või gaas
Panus CO₂-heite vähendamisse
Koos koduventilatsiooniseadmega luuakse terviklik kliimasüsteem

Viessmanni täiustatud ja kohandatud lahendused

Viessmanni soojuspumbad pakuvad täiendavaid eeliseid. Näiteks uut Vitocal välisseadet iseloomustab eriti vaikne töö tänu täiustatud akustilisele disainile. Lisaks on enamikul Viessmanni soojuspumpadel funktsioonid „Active Cooling“ ja „Natural Cooling“. Lisaks tavapärasele kasutamisele külmal ajal soojuse tekitajana tagavad need suvel meeldiva sisekliima ja toovad koju värskendavat jahedust. Kuidas see funktsioon üksikasjalikult toimib, on selgitatud jaotises " Loomulik ja aktiivne jahutus ".

Viessmanni ulatuslikust tootevalikust leiab igale vajadusele sobiva soojuspumba. Juba projekteerimise etapis saab arvesse võtta nii ehituslikke ja geoloogilisi tingimusi kui ka isiklikke eelistusi soojusvajaduse osas. Lisaks tõhusale monovalentsele režiimile saab soojuspumpasid kasutada koos päikesesüsteemidega ja koos olemasoleva õli- või gaasiküttesüsteemiga multivalentses kombinatsioonis. See võimaldab eriti hõlpsasti rakendada individuaalseid eelistusi.
Erinevad küttesüsteemid nõuavad erinevaid temperatuure. Näiteks radiaatoritega kütmine nõuab kuni 70 °C temperatuuri. Põrandaküte seevastu tuleb toime vaid 35 °C temperatuuriga. Selleks, et soojuspumbaga küttesüsteem toimiks võimalikult ökonoomselt, on oluline kogu küttesüsteem. Viessmanni soojuspumbad suudavad nii põrandaküttesüsteeme kui ka radiaatoreid piisava soojusega varustada. Seetõttu sobivad need nii vanemate hoonete moderniseerimiseks kui ka uusehituste puhul.

Märkus kasutatud külmaainete kohta

Soojuspumbad vajavad külmaaineid: tänapäevased soojuspumbad sisaldavad enamasti fluoritud kasvuhoonegaase (F-gaasid). Need on kas kliimale kahjulikud (nn HFC-d) või saastavad keskkonda veereostuse kaudu (nn HFO-d). Jätkusuutlikuks alternatiiviks on looduslikud külmaained (näiteks propaan/R290). Per- ja polüfluoritud kemikaale (PFAS) käsitlevas aruandes nimetati soojuspumpades kasutatavaid külmaaineid "mürgisteks", kuid see kehtib ainult HFO-de kohta. Looduslikud klorofluorosüsivesinikud, sealhulgas R290 ja HFC-d, ei ole mürgised. Viessmann läheb tulevikus kõikides soojuspumpades üle looduslikele külmaainettele (R290). Praegu kasutame endiselt HFC-d R32, R410A, R407C. Kaks HFO-soojavee soojuspumpa vahetatakse välja aastaks 2024. Suurte HFO-soojuspumpade ümberehitamine toimub järk-järgult järgmiste aastate jooksul.

Saksamaa ja EL karmistavad külmaaineid käsitlevaid eeskirju, et suurendada kliima- ja keskkonnakaitset. Viessmann toetab aktiivselt kiirendatud otsest üleminekut looduslike külmaainete kasutamisele ilma "kõrvalepõiketa" HFO-de kaudu. Ambitsioonikas uus määrus ei ole soojuspumpade eesmärkide "piduriks" (nagu paljud keemia- või kliimaseadmete tööstuse esindajad sageli väidavad): see loob õiguskindluse soojuspumpadesse investeeritud miljardite jaoks ja toetab kiiret kasutuselevõttu.

Me toetame BEG rahastamist Saksamaal koos looduslikke külmaaineid käsitlevate stiimulitega:

  • Alates 01.01.2023: täiendav toetuspreemia 5% looduslike külmaaineid kasutavate soojuspumpade puhul.
  • 01.01.2028: põhimõtteliselt on abikõlblikud ainult looduslike külmaainetega soojuspumbad.

Soojuspumba rentimine – mugav ja lihtne

Kas teadsite, et soojuspumpa saab ka rentida? Eeliseks on soetamiskulude puudumine ja kuni 15-aastane igakülgne garantii. Valige nüüd soojuspakett valikus Viessmann Wärme+Strom.

Kütmine külmkapi põhimõttel

Soojuspump töötab lihtsal põhimõttel ja on hämmastavalt tõhus. Lihtsamalt öeldes töötab see nagu külmik – ainult vastupidiselt. Kui külmik suunab soojuse väljapoole, siis soojuspumbad võtavad energiat maapinnast, õhust või põhjaveest ja kannavad selle küttesüsteemi kaudu eluruumi.

Joonisel on näidatud soojuspumba kompressoriprotsess.
Keskpunkti suunas muutub aina kuumemaks: Algtemperatuuril 5-18 °C saavutatakse kuni 72 °C pealevoolutemperatuur.

Viessmanni soojuspumpade jahutuskontuuri lühike selgitus

Jahutuskontuuri konstruktsioon on soojuspumba tõhususe seisukohalt ülioluline. Viessmann kasutab selleks kõige kaasaegsemaid komponente. Neid iseloomustab vaikne töö, vähene vibratsioon ja äärmiselt pikk kasutusiga. Soojuse tootmiseks võetakse keskkonnast soojusenergia ja seda kasutatakse madalal temperatuuril keeva külmaaine aurustamiseks. Elektriliselt juhitav kompressor surub sel viisil tekkinud gaasi kokku ja viib selle kõrgemale temperatuurile. Soojusvaheti kannab soojendatud gaasi energia üle kütteahelasse. Külmaaine, mis on endiselt rõhu all, kondenseerub uuesti ja paisuventiil langetab selle rõhku. Seejuures langeb temperatuur järsult. Seejärel algab tsükkel ja koos sellega ka soojuspumbaga kütmine uuesti.

Järgnev video selgitab, kuidas soojuspump töötab.

Viessmanni soojuspumpade põlvkonnad ajavahemikul 1978 kuni 2022

Soojuspump L08, soojuspump L02, soojuspump WWK-02, Vitocal 300 (tüüp BW).

I põlvkond

Päripäeva vasakult ülalt paremale alla: soojuspump L08, soojuspump L02, soojuspump WWK-02, Vitocal 300 (tüüp BW).

Vitocal 300 (tüüp WW), Vitotres, Vitocal 350, Vitocal 350 ja Vitocell 100.

II põlvkond

Päripäeva vasakult ülalt paremale alla: Vitocal 300 (tüüp WW), Vitotres, Vitocal 350, Vitocal 350 ja Vitocell 100

Vitocal 300-G, Vitocal 200-S, Vitocal 300-A, Vitocal 200-A.

III põlvkond

Päripäeva vasakult ülalt paremale alla: Vitocal 300-G, Vitocal 200-S, Vitocal 300-A, Vitocal 200-A.

Vitocal 250 A õhk/vesi soojuspump

Uusim põlvkond

Vitocal 250-A: Kvaliteetne õhk/vesi soojuspump monoblokk-konstruktsioonis, mille pealevoolutemperatuur on kuni 70 °C ja mis on mõeldud eelkõige moderniseerimiseks. Võimsusvahemik: 7,3 kuni 8,1 kW (A7/W35 puhul). Juhtseadme põlvkond One Base (E3). Välisüksus värvitoonis „Vitographit“.

Soojuspumba tüübid erinevad vastavalt energiaallikale.

Soojuspumbad kasutavad ruumide ja vee soojendamiseks keskkonnasoojust. Selleks kasutatakse erinevaid energiaallikaid. Milline on soojuspumba jaoks igal konkreetsel juhul parim soojusallikas, sõltub kohalikest tingimustest ja soojusvajadusest. Viessmanni soojuspumbad on olnud turul alates 1970. aastatest ja kasutavad erinevaid energiaallikaid:

  • Õhk
  • Pinnas
  • Vesi
  • Heitsoojus
  • Jääsalvesti

Viessmann pakub koduomanikele ja moderniseerijatele laia valikut soojuspumpasid, mis sobivad kõikidele soojusallikatele ja nõuetele. Viessmanni õige tehnoloogiaga saate hoida oma küttekulud madalad algusest peale ja samal ajal kaitsta keskkonda.

Soojus õhust

Õhk on kõikjal saadaval ja see on tasuta. Veelgi enam, välisõhk sisaldab alati soojust - isegi kui väljas on jahe. Alumine, füüsikaline temperatuuripiir on -273,15 kraadi Celsiuse järgi. See tähendab, et iga sellest kõrgem temperatuur sisaldab endiselt soojusenergiat, mida saab kasutada. Isegi kui see on teoreetiliselt võimalik, saab õhk-vesi soojuspumbaga ökonoomselt töötada ainult kuni umbes -20 kraadini Celsiuse järgi. Soojuspumpa saab paigaldada nii siseruumidesse kui ka väljaspoole hoonet. Üksikasjalik teave toimimise kohta on leitav aadressil: Kuidas õhk-vesi soojuspump töötab.

Joonisel on kujutatud maja, kus on Viessmanni õhk-vesi soojuspump, veesoojendi ja puhversalvesti.

[1] Vitocal soojuspump
[2] Soojaveeboiler
[3] Soojavee puhversalvesti

Soojus maapinnast (sond)

Maapinnas peitub tohutult palju energiat, mis on peaaegu ammendamatu. Selle soojusallika eripära on suhteliselt kõrge ja püsiv temperatuur. Alates umbes 10 meetri sügavusest jäävad need temperatuurid suhteliselt kõrgeks isegi kogu talve jooksul. Sügavuse kasvades tõusevad temperatuurid ja koos nendega ka soojusenergia hulk. Soolvesi/vesi soojuspumba abil saab osa sellest energiast kasutada keskkütteks ja tarbevee soojendamiseks.

Soojuspumba jaoks soojuse saamiseks on kaks levinud meetodit. Geotermilised kollektorid, nagu pinnakollektorid ja kraavikollektorid või energiat neelavad matid, paigaldatakse maapinna lähedale ja neelavad soojusenergiat oma suurel pinnal, et seda siis soojuspumbale edasi anda. Geotermilised sondid seevastu paigaldatakse maa sisse vertikaalselt või kaldu ja ammutavad soojusenergiat 40-100 meetri sügavuselt. Seetõttu vajavad nad vähem ruumi kui geotermilised kollektorid.

Võrreldes õhk-vesi soojuspumpadega saavutavad soolvesi/vesi soojuspumbad üldiselt suurema kasuteguri, olenemata soojuse võtmise meetodist. Teisest küljest on planeerimismahud suuremad, kuna need vajavad palju ruumi või on vaja ametlikku luba. Lisateavet selle soojusallika kohta leiate jaotisest " Kuidas soolvesi/vesi soojuspump töötab".

Joonisel on kujutatud maja, kus on Viessmanni soolvesi-vesi soojuspump, sond, veeboiler ja puhversalvesti.

[1] Vitocal soojuspump
[2] Soojaveeboiler
[3] Soojavee puhversalvesti

Soojus põhjaveest

Ka põhjavesi on suurepärane energiasalvesti, mis tagab aastaringselt püsiva üle kümne kraadi Celsiuse temperatuuri. Selleks, et soojusenergiat kasutada, on vaja kahest kaevust koosnevat süsteemi, millest üks on mõeldud vee võtmiseks ja teine vee tagasijuhtimiseks. Sellise soojuspumba kavandamisel on oluline aspekt veekaitse. See on tingitud sellest, et mõnel juhul võivad asjaomased ametiasutused keelduda vesi-vesi soojuspumba lubamisest. Oluline on enne ostu teha vastav päring ametiasutusele.

Kuid isegi piirkondades, kus kaevusüsteem on lubatud, ei tähenda see automaatselt, et selle kasutamine on ökonoomne. See tuleneb sellest, et vee koostis mõjutab otsustavalt soojuspumba sujuvat ja tõhusat tööd. Kui vesi-vesi soojuspumba kasutamine ei ole võimalik, siis on praktikas heaks alternatiiviks soolvesi-vesi soojuspump koos jääsalvestite või maasoojuskollektoritega.

Joonisel on kujutatud maja, kus on Viessmanni vesi-vesi soojuspump, veeboiler ja puhversalvesti.

[1] Vitocal soojuspump
[2] Soojaveeboiler
[3] Soojavee puhversalvesti

Soojavee soojuspumpa kasutatakse ainult sooja tarbevee saamiseks. Soojusallikatena võib kasutada nii ringlusõhku kui ka heitõhku. See on lahti ühendatud tegelikust küttesüsteemist ja sobivate komponentide abil saab optimaalselt kasutada isetoodetud päikeseenergiat. Kui soojavee soojuspump kasutab soojusallikana ringlusõhku, siis kuivatab see ka ruumi ja kaitseb seda seega hallituse tekkimise ohu eest. Kui soojuspump seevastu on ühendatud olemasoleva õhujaotussüsteemiga, võib see isegi kontrollitult ventileerida ruume. Negatiivse rõhu vältimiseks on vaja aktiivset õhu pealevoolutoru. Viessmanni sooja tarbevee soojuspumbad on ette nähtud ringlus- või heitõhurežiimiks ning on valikuliselt saadaval koos integreeritud päikesesoojusvaheti ja päikesepaneeliga, mis võimaldab päikeseenergia otsest kasutamist.

Soojus maapinnast, õhust ja päikesest (jääsalvestisüsteem)

Jääsalvesti kontseptsioon ühendab õhu- ja maasoojusenergia ning võib kasutada soojusallikana ka päikesekiirgust. Põhimõtteliselt sobib see kõigile hoonetele, kus on suur soojus- või jahutusvajadus. Seetõttu kasutatakse seda peamiselt äri- ja omavalitsusprojektides. Jääsalvesti on veega täidetud tsistern, mis on maetud vahetult maapinna alla. Selle sees on torude spiraal, mida omakorda läbib külmumisvastane aine. Tsisternis olev vesi toimib soojusallikana, kasutades muu hulgas maa soojust, et taastuda üha uuesti ja uuesti. Kui jääsalvesti on kombineeritud katusel asuva päikese-/õhuabsorberiga, siis see võtab soojust ümbritsevast õhust ja päikesekiirgusest ning juhib selle mahutisse. Protsessi kohta saate üksikasjalikumalt lugeda jaotisest Jääenergia salvesti.

Jääsalvesti jahutamiseks: Suvekuudel saab jääenergia salvestit kasutada ka hoonete loomulikuks jahutamiseks („natural cooling“). Selleks külmutatakse salvestuspaagis olev vesi kütteperioodi lõpus energia väljavõtmise ja regenereerimise katkestamise teel. Saadud jää toimib loodusliku jahutusreservuaarina.

Joonisel on kujutatud maja, kus on Viessmanni soojuspump, jääsalvesti ja päikese-/õhuabsorber.

[1] Vitocal soojuspump
[2] Jääsalvesti
[3] Päikese-/õhuabsorber

Soojuspumbad ei paku huvi ainult üksikelamute ja korterelamute omanikele. Ka ettevõtted, kohalikud omavalitsused ja tööstus tuginevad samuti sellele tõhusale ja puhtale tehnoloogiale. Kasutatakse väga tõhusaid süsteeme, mis on projekteeritud püsivalt kõrgetele nõuetele ja pakuvad laiaulatuslikku väljundvõimsust. Viessmanni suured soojuspumbad katavad võimsusvahemikud 50 kuni 600 kW ja tulevad toime ka kõrgete, kuni 90-kraadiste temperatuuridega. Lisaks maapinnale saab soojusallikana kasutada ka põhjavett ja heitõhku. Eriti tööstuslikes rakendustes võib energiavarustajana kasutada ka heitsoojust. Igal juhul kasutavad Viessmanni suured soojuspumbad võimalikult suures ulatuses vabu energiaallikaid. Suured soojuspumbad on veelgi tõhusamad, kui neid kasutatakse koos jääenergia salvestiga, ühendades nii erinevate soojusallikate eelised. Sarnaselt enamikule väiksema võimsusega soojuspumpadele saab paljusid suuri soojuspumpasid kasutada ka jahutamiseks. Üksikasjalikumat teavet leiate jaotisest " Suured soojuspumbad".

Suurte soojuspumpade järelseadmestamine bivalentses süsteemis

Vastupidiselt üldlevinud arvamusele ei kasutata soojuspumpasid ainult uutes hoonetes tööstuses, kaubanduses või kommunaalsektoris. Süsteemiomanikud võivad neid kasutada ka moderniseerimisprojektides. Seda seetõttu, et Viessmanni suurt soojuspumpa saab suurepäraselt kombineerida olemasolevate küttesüsteemidega. See tähendab, et klassikalisi õli- või gaasiküttesüsteeme saab täiendada soojuspumbaga. Soojuspumba abil võetakse üle sooja tarbevee ja kütteenergia baaskoormus. Tippkoormuse ajal lülitatakse nõudluse katmiseks sisse kas gaasi- või õlikatel. Selline küttesüsteem tööstuses mitte ainult ei vähenda tõhusalt küttekulusid, vaid vähendab ka CO₂-heidet, mis on kliimakaitse seisukohalt absoluutne pluss.

Oluline on põhjalik ettevalmistus- ja kavandamisetapp

Äri- ja kommunaalotstarbeliste soojuspumpade valik on suur. Igal juhul peavad olema täidetud ka teatud nõuded. Selleks, et leida konkreetsele juhtumile sobiv soojuspump, on soovitatav põhjalik ettevalmistus- ja planeerimisfaas. Üks meie pädevatest Viessmanni partneritest on valmis teid toetama.

Pildil on kujutatud Viessmanni soojuspumpade kaskaad.
Viessmann Vitocal 300-G-Pro soojuspumpade kaskaad

Nõuanded soojuspumba kohta

Enne soojuspumba ostmist on nõustamine kõige tähtsam. Selleks saate valida paljude Viessmanni ekspertide ja partnerite vahel.

Enne soojuspumba ostmist või rentimist tuleb vastata mõnele küsimusele. Lõppude lõpuks peaks uus energialahendus sobima teile ja teie kodule. Alljärgnevalt on loetletud mõned küsimused, mida tuleks eelnevalt selgitada.

  • Millist tüüpi soojuspumpa soovite paigaldada?
  • Kas süsteem peaks olema mõeldud ühepereelamule või kortermajale?
  • Milline on teie kodu praegune kütteenergia ja sooja vee tarbimine?
  • Kas soojuspump on mõeldud uusehitisse või olemasolevasse hoonesse?
  • Mida tuleb arvestada erinevate keskkonnaalaste energiaallikate kasutuselevõtmisel?
  • Kas puurimiseks on vaja saada luba või on olemas eeskirjad, mis reguleerivad kaugusi naaberhoonetest või mürataset?
  • Millist potentsiaalset kokkuhoidu on võimalik saavutada võrreldes teiste küttesüsteemidega?
  • Milliseid temperatuure on võimalik saavutada kütmiseks ja sooja vee saamiseks ning kas see on piisav teie enda kütteviiside jaoks?
  • Kas puhver- või soojussalvesti on tingimata vajalik ja miks?
  • Kuidas saab regulaarse hoolduse abil aktiivselt suurendada kasutusiga?
  • Milliseid kaasnevaid meetmeid tuleks soojuspumba kavandamisel arvesse võtta?
  • Millised kulud tekivad soetamiseks ja kuidas saab neid vähendada riiklike toetuste abil?
  • Kui suured on kulud soojuspumba tõhusaks käitamiseks?
  • Kas on olemas mõistlikke kombineerimisvõimalusi, näiteks soojuspump koos päikeseenergiaga?

Koostöös kohaliku eksperdiga saate nendele küsimustele täpsed vastuseid soojuspumba nõustamise käigus. Lisaks pakuvad arvukad Viessmanni juhendid ning soojuspumpade brošüürid ja andmelehed põhjalikku teavet nende teemade kohta.

Soojustegur COP – mida see tähendab?

Kütmine Viessmanni soojuspumpadega tähendab, et toetute tõestatud tehnoloogiale ja kaitsete samal ajal keskkonda. Seda seetõttu, et kõigil seadmetel on hoolikalt sobitatud komponendid ja kõrge COP. COP (coefficient of performance) tähistab toodetud kasuliku soojuse ja kasutatud ajamisenergia suhet hetkeseisuna.

Süsteemi projekteerimisel on aga oluline võtta arvesse eeldatavat tööd terve aasta jooksul. Selleks arvutatakse tarnitud soojuse kogus soojuspumbasüsteemi kogu elektrivajaduse suhtes, võttes arvesse pumpade, juhtseadmete jne energiatarbimist. Tulemust nimetatakse sesoonseks soojusteguriks ehk SCOP.

Lihtsustatult öeldes on COP soojuspumpade oluline iseloomulik väärtus. Mida suurem on see koefitsient, seda tõhusamalt töötab soojuspump. Millised muud tegurid tagavad ohutu ja ökonoomse töö, saate teada jaotisest " Soojuspumba ostmine".

Suur säästupotentsiaal

Soojuspumbad aitavad kaitsta keskkonda. Samal ajal pakuvad need võimalust vähendada kulusid. Säästupotentsiaali illustreerib järgmine tabel. Säästupotentsiaali illustreerib järgmine tabel.

TehnoloogiaGaasi kokkuhoidCo₂-sääst aastasEnergiakulude kokkuhoid aastas
Õhk-vesi soojuspump Vitocal 250-A*100%35%€1900
Õh-vesi soojuspump Vitocal 250-A + fotogalvaanika + energiasalvesti*100%100%€4440
Gaasikondensaator + hübriidsoojuspump Vitocal 250-SH*86%34%€1710

* Antud väärtused on määratud simulatsioonide abil, eeldades, et Potsdami asukoha jaoks on kasutatud standardseid majapidamisprofiile. Ühepereelamu 4-liikmelise leibkonnaga (olemasoleva gaasikatlaga), 150 ruutmeetrit elamispinda ja gaasitarbimine 2500 kuupmeetrit. Ümardatud tarbimiskulud, kasutades standardväärtusi (EID). Majandusliku efektiivsuse arvutamisel kasutati föderaalse statistikaameti energiahindu. Investeerimiskulud: Viessmanni bruto hinnakirjahind pluss keskmised üleriigilised paigalduskulud (võivad individuaalselt erineda).

Märkus: Meie arvutused on teoreetilised näited, mis põhinevad erinevatel eeldustel ja sõltuvad teatavatest üldtingimustest. Me ei võta vastutust õigsuse ja ülekantavuse eest tegelikele süsteemidele. Tegelikud kulud ja võimalik kokkuhoid võivad erineda ja need tuleb igal üksikjuhul eraldi välja arvutada, lähtudes vastava asukoha eripärast ja sealsetest üldtingimustest.

Üksikasjalik teave võimaliku kokkuhoiu kohta on esitatud meie brošüüris "Moderniseerimiskompass", mis on saadaval siin PDF-vormingus:

Felix Neureutheri uues kodus, kus on soojuspump ja jääsalvesti

Felix Neureuther on ehitanud kodu – kodu tulevastele põlvedele. Kui soovite kliimat järjepidevalt kaitsta, võite leida oma isikliku viisi, kuidas oma süsinikujalajälge oluliselt vähendada. Suusatamise maailmameister Felix Neureuther on ehitanud Garmisch-Partenkirchenis uue kodu, mis varustab tema pere kolme põlvkonda 100 protsenti puhta energiaga. Viessmanni jääsalvesti süsteemiga.

Allalaadimised ja lingid soojuspumpade kohta

Kütmine õhu- ja maasoojusenergiaga – taastuvate energiaallikate parim võimalik kasutamine. Alljärgnevates brošüürides leiate üksikasjalikku teavet jätkusuutliku ja keskkonnasäästliku soojuse tootmise kohta Viessmanni soojuspumpade abil. Muu hulgas annavad need ülevaate kõigist praegustest soojuspumpadest ja nende põhilistest tehnilistest andmetest ning palju kasulikku teavet lisaseadmete, hoolduse, toetuste ja rahastamisvõimaluste kohta.

Viessmanni soolvesi-vesi soojuspumpade võimsuste vahemik on 5,6 kuni 84,6 kW. Üksikasjalik teave soojuspumpade spetsifikatsioonide ja omaduste kohta on leitav alla laaditavatest infolehtedest ja andmelehtedest ning vastavatelt tootelehekülgedelt.

Viessmanni õhksoojuspumbad on saadaval võimsusvahemikus 4,0 kuni 250 kW. Üksikute soojuspumpade spetsifikatsioonide ja omaduste kohta saate teavet andmeplaadilt või infolehelt. Lisateave on saadaval ka Vitocali tootelehekülgedel.

Viessmanni split-soojuspumpade võimsusvahemik on 4,0-12 kW. Andmelehtedest ja infolehtedest saab olulise teabe otsuste tegemiseks. Laadige alla failid, mis sisaldavad üksikasjalikku teavet soojuspumpade spetsifikatsioonide ja omaduste kohta, või külastage lingitud tootelehekülgi.

Alljärgnevas brošüüris on esitatud teave meie suurte soojuspumpade kohta, mille võimsus on kuni 600 kW, ning sobivate süsteemilahenduste kohta erinevatele rakendustele ja erinevatele soojusallikatele.

Viessmanni jääsalvestisüsteeme kasutatakse suurtes elamutes, äriettevõtetes ja kohalikes omavalitsustes. Lisateavet süsteemi tööpõhimõtete, kasutusvaldkondade ja meie teenuste valiku kohta leiate siit.