ViCare'i rakendus pakub teile mugavat võimalust juhtida oma Viessmanni gaasiküttesüsteemi ja säästa energiat, igal ajal ja igal pool. See võimaldab teil igal ajal jälgida süsteemi seisundit.
ViCare rakenduse info ja nõuded
Kui tegemist on mugava soojuse tootmisega maagaasi abil, pakub Viessmann erinevaid tehnoloogiaid igasuguste nõudmiste ja olukordade jaoks. Tootevalikusse kuuluvad gaasiküttesüsteemid uutele ja olemasolevatele hoonetele, aga ka omanike korteritele ja üksikelamutele. Samuti on võimalik teostada suuremahulisi projekte elamu-, äri- ja kommunaalsektoris.
Seinale paigaldatavad gaasikondensaatorid sobivad eriti hästi kasutamiseks uutes hoonetes ja väikestes korterites. Need äärmiselt kompaktsed seadmed mahuvad praktiliselt igasse ruumi. Neid kasutatakse kas ainult tarbevee soojendamiseks või ka ruumide kütmiseks. Viimase puhul nimetatakse neid kombikateldeks. Mõlemad versioonid töötavad läbivoolusoojendi põhimõttel. Seetõttu ei ole neil tavaliselt veesalvestit ja need soojendavad vett ainult siis, kui seda vajatakse. See tähendab, et need reageerivad muutuvatele vajadustele väga kiiresti. Läbivoolusoojendi põhimõttel kasutatava vee soojendamise puuduseks on see, et soe vesi ei ole koheselt kättesaadav. Selleks, et vältida vee pikka aega kraanist jooksmist, enne kui see soojeneb, on mõnel seinale paigaldatud gaasikondensaatoril väike sisseehitatud veesalvesti.
Põrandal paiknevad gaasikondensaatorid vajavad veidi rohkem ruumi. See on tingitud peamiselt sellest, et neil on suurem veesalvesti, milles soojendatud tarbevett hoitakse pikema aja jooksul konstantsel temperatuuril. See on eriti tõhus, kui regulaarselt vajatakse suuremaid koguseid.
Kui on plaanis ühendada tarbevee soojendamiseks päikesesüsteem, soovitame valida põrandal seisev gaasikondensaator koos integreeritud päikese küttespiraaliga. See paigaldatakse puhversalvestisse või tarbimiskoha lähedale ja soojendab tarbevee. Sellistes kombineeritud süsteemides ei toimu kütte- ja joogivee segunemist. Põrandale paigaldatavad seadmed on juba ette nähtud bivalentse töörežiimi jaoks. See tähendab, et neid saab hõlpsasti kombineerida teise soojusgeneraatoriga, et katta soojusvajadus. Tehnoloogia poolest on Viessmanni gaasi-kondensatsioonikatlad tipptasemel ja katavad umbes kahe kuni 100 kilovati (kW) võimsusvahemiku. See tähendab, et nad suudavad igal ajal tõhusalt ja usaldusväärselt varustada soojusega üksikelamuid, paarismaju ja väikseid korterelamuid.
Põrandale paigaldatavad gaasi-kondensatsioonikatlad on saadaval ka suuremates suurustes. Neid kasutatakse peamiselt suure soojusvajadusega hoonetes, tavaliselt korteriühistutes, ühiskondlikes hoonetes ja äriruumides. Tänu kaskaadifunktsioonile saab mitu seadet kiiresti ühendada üheks seadmeks ja tagada ka siin usaldusväärset soojust.
Ainuüksi Saksamaal on täna veel kasutusel umbes kaks miljonit üle 25 aasta vanust küttesüsteemi. Nende katelde asendamisega väga tõhusate gaasikondensaatoritega saavad tarbijad palju energiat kokku hoida – kuni 35 protsenti, kui kaasaegset gaasiküttesüsteemi kasutatakse koos päikeseenergia tehnoloogiaga. See tähendaks kümme protsenti Saksamaa kogu energiavajadusest, kusjuures CO₂-heitmed väheneksid samal ajal kuni 54 miljoni tonni võrra aastas.
Kokkuhoid on võimalik tänu sellele, et kondensatsioonitehnoloogia kasutab energiat äärmiselt tõhusalt. See on tingitud asjaolust, et see tehnoloogia muudab peaaegu kogu kütuse energiasisalduse soojuseks. Nii saab igaüks, kes valib näiteks gaasi-kondensatsioonikatla, hoida oma küttekulud pikaajaliselt madalad, vähendades samal ajal keskkonnakoormust. Vähem põlemist tähendab ka vähem CO₂-heitmeid.
Kõik Viessmanni gaasi-kondensatsioonikatlad vastavad kogu ELis kehtivatele tõhusale kondensatsioonitehnoloogiale esitatavatele nõuetele. 98% või rohkem kulutatud energiast muundatakse soojuseks. Sellise ületamatult kõrge tõhususe taseme tõttu annab igaüks, kes valib ühe sellise gaasiküttesüsteemi, positiivse panuse kliima- ja keskkonnakaitsesse.
Nagu juba mainitud, kasutab kondensatsioonitehnoloogia energiat väga tõhusalt. See ei kasuta mitte ainult põlemisel tekkivat soojust kuumade gaaside mõõdetava temperatuurina (alumine kütteväärtus), vaid ka veeauru sisaldust (brutokütteväärtus). See sisaldab "latentset" soojust, mis vanemates küttesüsteemides juhitakse korstna kaudu välisõhku. Seda latentset soojust saab tagastada, kui põlemisel tekkivad suitsugaasid suunatakse läbi soojusvaheti, kuni gaasides sisalduv veeaur kondenseerub. Kondensatsiooniprotsessi käigus tekib soojusenergia, mida kasutatakse küttevee eelsoojendamiseks.
Küttetehnoloogia üksikasjaliku kirjelduse leiate ka gaasikondensatsioonitehnoloogiat käsitlevast osast. Lisaks on põhjalik teave kättesaadav heizung.de gaasikütte juhendis.
Nõudmised ressursisäästlike küttetehnoloogiate järele muutuvad üha valjemaks. Uued gaasi-kondensatsioonikatlad peaksid olema mitte mitte ainult puhtalt, vaid ka jätkusuutlikud. Vastuseks sellele on Viessmann juba praegu arendanud oma gaasi-kondensatsioonikatlad tulevikusuutlikuks. Tänu oma põlemiskontrollerile kohanduvad need katlad automaatselt erinevatele gaasitüüpidele - sealhulgas biogaasisegudele. Lisaks sellele sobivad tooted praegu kasutamiseks kuni 20 protsenti vesinikku sisaldavate maagaasi- ja vesinikusegudega. Soovime seda osakaalu veelgi suurendada.
Kondensatsioonitehnoloogia on nüüd uute gaasiküttesüsteemide puhul standardiks. Selle tehnoloogia kasuks otsustanud süsteemiomanikud saavad kasutada mitmeid eeliseid:
Gaaskondensaatoriga küttesüsteemi valimine tähendab ka seda, et majas ei ole vaja kütusehoidlat. Kui on olemas gaasiühendus, ei ole vaja mahutit. Kompaktsed gaasikondensaatkatlad säästavad ka ruumi.
Nagu juba alguses mainitud, on gaasikondensatsioonitehnoloogia üks eeliseid selle suur ühilduvus. Praktikas tähendab see, et enamik gaasikondensaatkatlaid tuleb tehasest juba kombineeritud tööks ettevalmistatuna. Gaasikondensaatkatla ja päikesesoojussüsteemi kombinatsioon on osutunud väga ökoloogiliseks ja ökonoomseks. Sellise konfiguratsiooni puhul vastutab päikesesoojussüsteem tasuta päikeseenergiat kasutades tarbevee soojendamise eest. See tähendab, et gaasikatel ei pea tegema nii palju tööd. See vähendab ka küttekulusid.
Päikesesoojussüsteemi tootevalikusse
Kombineerimine soojuspumbaga on veel üks võimalus. Sellise bivalentse töörežiimi korral ei paku soojuspump mitte ainult sooja tarbevett aastaringselt, vaid ka kütet. Kui väga külma ilmaga tekib tippkoormus, lülitatakse sisse ka gaasikatel.
Samuti on võimalik kasutada gaasikondensaatorit koos biomassi kütteseadmega. Olgu see siis küttepuude-, pelleti- või hakkpuidukatel: ka siin tuleb gaasikatel sisse lülitada ainult ootamatult suure soojusvajaduse korral.
Töötamine rakenduse kaudu, laiendatud garantiiteenused või soojuslepingud – uurige lähemalt Viessmanni pakutavate teenuste laiast valikust.
ViCare'i rakendus pakub teile mugavat võimalust juhtida oma Viessmanni gaasiküttesüsteemi ja säästa energiat, igal ajal ja igal pool. See võimaldab teil igal ajal jälgida süsteemi seisundit.
ViCare rakenduse info ja nõuded
Kui otsustate ühendada oma uue Viessmanni gaasiküttesüsteemi Vitoconnect-liidese kaudu internetti, saate viieaastase pikendatud garantii. ViCare'i rakenduse abil on seejärel võimalik gaasiküttesüsteemi lihtsalt ja mugavalt interneti kaudu juhtida.
Kas soovite nautida maksimaalset teenindust ja mugavust? Kas teile on oluline planeerimiskindlus ja pikendatud garantiiperioodid? Siis tutvuge lähemalt meie Viessmann Wärme pakkumisega. Viessmann Wärme'ga saate oma uue gaasiküttesüsteemi ostmise asemel rentida.
Rentige uus gaasiküttesüsteem ostmise asemel
Olgu tegemist gaasikondensaatkateldega, põrandakütteseadmetega koos integreeritud päikese kaudse spiraaliga või kaskaadiga kütteseadmetega suurte soojusnõuete jaoks, Viessmann suudab pakkuda sobivat gaasikondensaatküttesüsteemi paljude vajaduste jaoks.